Gorące tematy: Wolni i Solidarni Smoleńsk Zostań BLOGEREM! RSS Kontakt
Uwaga! Wygląda na to, że Twoja przeglądarka nie obsługuje JavaScript. JavaScript jest wymagany do poprawnego działania serwisu!
306 postów 4312 komentarzy

galanteria luksusowa

gallux - Stary moher. Jeden obraz wart jest 1000 słów. Trolle zagrodowe i kapitanowie dysydenccy niemile widziani, grozi wyśmianiem. Szaraki wchodzą na własną odpowiedzialność.

Przypadek blogera Adevo.

ZACHOWAJ ARTYKUŁ POLEĆ ZNAJOMYM

Adevo, nie kłam kochanie.

Mój nowoekranowy oponent, tudzież poszukiwacz moich śladów w Wieliczce, (pozostaje do wyjaśnienia czy szukał mnie pod ziemią czy na powierzchni), napisał stek bzdur, kłamstw i pomówień w temacie wyborów uzupełniających do Senatu RP w okręgu rybnickim. Wybory wygrał kandydat PiS - Bolesław Piecha.

 

Napisał tyle bzdur i kłamstw, że nie sposób udawać, że nic się nie stało. Stało się i trzeba sobie pewne sprawy wyjaśnić.

Adevo już w tytule kłamie i wprowadza w błąd. "Trzyprocentowy PIECHA to JOW w Katowicach", taki tytuł ma jego notka. Zerknijmy co Wikipedia pisze o obecnym rybnickim okręgu wyborczym:

"Okręg wyborczy nr 73 do Senatu Rzeczypospolitej Polskiej obejmuje obszar miasta na prawach powiatu Rybnik oraz powiatów mikołowskiego i rybnickiego (województwo śląskie). Wybierany jest w nim 1 senator na zasadzie większości względnej"

Poniżej informacja o okręgu wyborczym sprzed zmiany w 2011 roku, z uwzględnieniem Katowic:

"Okręg wyborczy nr 30 do Senatu Rzeczypospolitej Polskiej obejmował w latach 2001–2011 obszar miast na prawach powiatu: Katowice, Chorzów, Mysłowice, Piekary Śląskie, Ruda Śląska, Siemianowice Śląskie, Świętochłowice i Tychy oraz powiatu bieruńsko-lędzińskiego (województwo śląskie). Wybierano w nim 3 senatorów na zasadzie większości względnej.
Zniesiony został w 2011 – na jego obszarze utworzono nowe okręgi: nr 74, nr 75 i nr 80.
Siedzibą okręgowej komisji wyborczej były Katowice".

I po zmianie w 2011 roku:

"Okręg wyborczy nr 74 do Senatu Rzeczypospolitej Polskiej obejmuje obszar miast na prawach powiatu: Chorzów, Piekary Śląskie, Ruda Śląska, Siemianowice Śląskie i Świętochłowice (województwo śląskie). Wybierany jest w nim 1 senator na zasadzie większości względnej"

"Okręg wyborczy nr 75 do Senatu Rzeczypospolitej Polskiej obejmuje obszar miast na prawach powiatu Mysłowice i Tychy oraz powiatu bieruńsko-lędzińskiego (województwo śląskie). Wybierany jest w nim 1 senator na zasadzie większości względnej."

"Okręg wyborczy nr 80 do Senatu Rzeczypospolitej Polskiej obejmuje obszar miasta na prawach powiatu Katowice (województwo śląskie). Wybierany jest w nim 1 senator na zasadzie większości względne".

Widzimy bardzo wyraźnie, że w nowej ordynacji wyborczej do Senatu, Rybnik ma się tak do Katowic, jak Adevo do prawdy i faktów. Próbował mu zwrócić uwagę na tę oczywistą bzdurę kolega Acontario, ale Adevo pozostał głuchy na prawdę. Adevo uważa, że jest nieomylny, a jeżeli fakty nie pasują do jego poronionych teorii, to tym gorzej dla faktów. Po czymś takim bokser byłby już liczony i odesłany do narożnika. Ale nie nasz dzielny Adevo. Na uginających się nogach i z podbitym okiem prze dalej.
Oczywista nieprawda na początku, nie może być przez uważnego Czytelnika zignorowana. Uważnego, ale nie Adevo, bo zaczynając od kłamstwa, przeszedł do  manipulowania liczbami, pisząc między innymi:

"Zgłoszony przez Komitet wyborczy Prawo i Sprawiedliwość poseł Bolesław Piecha wygrał z rezultatem 7769 z 27492 wyborców, co stanowi 3,15 procent uprawnionych do głosowania 246795 osób".

Manipulując liczbami, niczym małpa bananem, pośliznął się na skórce i wywinął orła.
Zełgał jak z nut lub jak bura suka. W wyborach uzupełniających udział wzięło 11.4% uprawnionych do głosowania, co wg obserwatorów jest frekwencją dużo wyższą, o ile nie najwyższą, w takich przypadkach. Przypominam, że po raz pierwszy w roku 2011 wybieraliśmy senatorów wg nowej ordynacji.

Po czymś takim trener boksera rzuciłby ręcznik na ring, żeby uchronić swojego podopiecznego przed utratą zdrowia, a kto wie czy nie życia. Niestety nasz Adevo nie ma sekundanta i oszołomiony liczbami oraz zaplątany w geografię Polski, kontynuował swój żałosny występ. Napisał, ni mniej, ni więcej, tylko coś takiego:

"Wygrał przedstawiciel PiS-u, pomimo, że poseł i minister zdrowia Piecha wiele razy zawiódł swoich wyborców obietnicami gruszek na wierzbie".

W tym miejscu, zanim zadam cios ostateczny, prosto w nos Pinokia Adevo, przypominam wyniki wyborcze posła Piechy Bolesława.

Rok 2007 - 44 052 głosów
Rok 2011 - 34 520 głosów

W okręgu rybnickim, z którego pochodzi!
Bolesław Piecha urodził się w Rybniku, jest więc obywatelem Rybnika, inaczej niż ten śmieszny pajac z muszką. Pan Piecha był wiceministrem zdrowia, ministrem był śp. prof. Religa. Te nieścisłości zaliczam do kategorii: bloger niezbyt precyzyjny.

Adevo napisał również, że Bolesław Piecha wiele razy zawiódł swoich wyborców. Nie jestem wyborcą B. Piechy, ale jestem wyborcą PiS-u i nie czuję się zawiedziony, omamiony gruszkami na wierzbie czy zmanipulowany. Od manipulowania jest Adevo.

Zadaję w tym miejscu publicznie pytanie i proszę o konkretną odpowiedź: gdzie i kiedy Bolesław Piecha wiele razy zawiódł swoich wyborców? Co takiego im obiecywał, że wygrywał w cuglach w okręgu rybnickim? Jakimi mamił gruszkami, że jest tak popularny?

Uprasza się o podawanie konkretnych faktów. Co obiecał, komu i gdzie. Ile razy, bo wiele, to ogólnik, a nie konkret. Odpowiedzi inne, niż na zadane pytania, będą usuwane.

Portal Nowy Ekran przechodzi trudny okres. Naszym obowiązkiem jest dbać o to żeby informacje, które tu zamieszczamy, był rzetelne i miały pokrycie w faktach. Inaczej zrobi się tu polityczny Kozaczek czy inny Plotek. Dziękuję za uwagę.

KOMENTARZE

 • @@@
  Nie powinienem krytykować @Adevo pod Twoją notką, miałem jednak
  inne zajęcia a tam było za dużo demagogi. Niepotrzebnie wzbudziłbym się.
  Chętnie zapoznam się z projektami innymi niż JOW ale bez demagogii
  w rodzaju : Jow jest zły bo w GB ten morderca..., a w USA ten zbrodzień.
  Wybór Piechy (może i jest kiepski) potwierdza że mógł wygrać kandydat nawet mniejszej partii ale miejscowy i sprawdzony, a nie celebryta
  przyjezdny. Mógłbym złośliwie powiedzieć że na Korwina głosowali wszyscy
  jego zwolennicy, podczas gdy na swojego (ekonomicznie!) tylko tylu
  by wygrał.
 • JOWy
  Wg mnie JOWY to opium dla ludu, gdzie usiłuje się mu wmówić, że rozwiązania organizacyjne w trakcie wyborów doprowadzą nas do powszechnego szczęścia.

  Zapytam się, a gdzie:
  - lustracja doprowadzona do końca (a tu ciągnie się czystka wśród palestry, policji, służby więziennej, straży miejskiej, wszystkich agencji ochroniarskich, mediów itd.),
  - tytaniczna praca związana z poprawą kiepskiego ustawodawstwa,
  itd itp.

  Tu sukcesów szybkich nie będzie, bo bardak był za długo, a ostatnie 24 lata tak zepsuły ludzi i media, że nie ma żadnego parcia na czynniki sprawcze z tej strony. Po mojemu co najmniej 30-50 lat systematycznej pracy może przynieść widoczne i trwałe efekty.
 • @tadman 22:59:25
  Brak lustracji jest grzechem pierworodnym III RP.
  Mamy w Polsce możliwość rozpisania referendów w ważnych sprawach, ale jak to wygląda w rzeczywistości, to dobrze pamiętamy vide wydłużenie wieku przejścia na emeryturę (2 miliony podpisów).
  Partia tak obywatelska jak milicja niszczy inicjatywy obywatelskie, to najgorsze barachło jakie mamy od 1989 roku.
  Kaczor, dość ostrożnie, wypowiedział się o JOW, że jest za częściowym JOW i jedną ogólnopolską listą wyborczą.
  Taki mieszany system, zwłaszcza możliwość wybierania części posłów bezpośrednio, mogłoby zmienić na lepsze jakość polskiego Sejmu.
  Kto pamięta jeszcze z poprzedniej kadencji posła Tuska, tapicera? Znalazł się w Sejmie, z listy PO, tylko dzięki nazwisku.
  No, coś tu jest nie hallo:-)
 • @bloger podwórkowy
  Jak piszesz o mnie to trzeba było dać znać. Teraz to po ptakach. Idź jeszcze raz do szkoły. Piecha oszukał wyborców z Rybnika - linki na blogu adevo w komentarzach. Piecha oszukał wielokrotnie, jako minister zdrowia - tak się tytułuje w RM byłych upadłych z PiS-u: "panie ministrze, panie profesorze, panie premierze"- pomimo że chodzi o wiceministra, lub tylko głównego geologa, lub profesora z Liceum, lub zastępcę premiera.

  Katowice, bo jest w nazwie komisji wyborczej. Podałem w tekście dokładnie nr OW.

  Odkąd przeszedłeś na stronę czarnych kotów to cię z przyjemnością poszczuję następnym razem złym psem.

OSTATNIE POSTY

więcej

ARCHIWUM POSTÓW

PnWtŚrCzPtSoNd
     12
3456789
10111213141516
17181920212223
24252627282930

ULUBIENI AUTORZY