Gorące tematy: Ryszard Opara: „AMEN” Zabójstwo Adamowicza Smoleńsk Zostań BLOGEREM! RSS Kontakt
Uwaga! Wygląda na to, że Twoja przeglądarka nie obsługuje JavaScript. JavaScript jest wymagany do poprawnego działania serwisu!
306 postów 4312 komentarzy

galanteria luksusowa

gallux - Stary moher. Jeden obraz wart jest 1000 słów. Trolle zagrodowe i kapitanowie dysydenccy niemile widziani, grozi wyśmianiem. Szaraki wchodzą na własną odpowiedzialność.

Panika w Elblągu.

ZACHOWAJ ARTYKUŁ POLEĆ ZNAJOMYM

czyli na złodzieju czapka gore.

Wydawałoby się, że po tak pięknie przerżniętych przez PO przedterminowych wyborach Prezydenta i Rady Miejskiej w Elblągu, w tym 120 tysięcznym mieście powinno zapanować na dłużej prawo i sprawiedliwość.
Nowy Prezydent Elbląga Jerzy Wilk zapowiedział, że jedną z jego pierwszych decyzji na urzędzie będzie zewnętrzny audyt finansów miejskich. Ta oczywista oczywistość,  musiała wywołać niezły popłoch i przerażenie w szeregach lokalnych działaczy PO, bo zamiast choć na chwilę zejść ludziom z oczu i pozwolić zapomnieć o tym co wyczyniali w trakcie przerwanej kadencji, to już zaczynają podskakiwać i pchać się na afisz. Wyraźnie widać, że szok jakim było samo doprowadzenie do referendum, potem odwołanie prezydenta Nowaczyka (PO) przez Elblążan, a w konsekwencji wybór Jerzego Wilka (PiS) na prezydenta Elbląga niewiele nauczył działaczy z Platformy. Sam Tusk zapowiadał wyciągnięcie wniosków z tej bolesnej lekcji demokracji bezpośredniej, tak żeby nie powtórzyło się to w kolejnych miejscach na mapie Polski, w których zrażeni do PO ludzie również zamierzają odwołać aktualnie sprawujących władzę z ramienia PO.
W ocenie wierchuszki PO do przegranej w Elblągu doprowadziło:

- nie wyrzucenie z PO osób odpowiedzialnych za anty plaformiane nastroje Elblążan, nie tylko że nie usunięto odpowiedzialnych, ale powtórnie wystawiono ich na listy wyborcze

 - zbyt łagodna wobec kandydata PiS kampania. No, tu się pozwolę nie zgodzić z tą tezą, bo kampania była brutalna, nie wiem co jeszcze potrafi wymyślić Grupa Kurczowo Trzymająca Stołki

- SMS-y z cząstkowymi wynikami z lokali, które od niedzielnego popołudnia krążyły po Elblągu, dając kandydatce PO 56 proc. głosów. Tu też pozwolę się sobie nie zgodzić z tą tezą, bo tę informację podało TVP Info, a więc telewizja publiczna zależna całkowicie od PO i SLD

- "taśmy prawdy" ujawnione na finiszu kampanii, choć nadzorujący sztab PO sekretarz partii w regionie Jan Harhaj zapewnia, że Platforma nie miała z tym nic wspólnego. Tu proponuję zadać pytanie Cui bono [fuerit]?, Ten uczynił, komu przyniosło to korzyść. W drugiej turze byli tylko Wilk i Gelert, próżno szukać korzyści po stronie Wilka.
Miały być wnioski, żeby nie powtórzył się Elbląg w innych miejscach, a tymczasem mamy kolejne ataki skompromitowanych ludzi z PO

Jako pierwsza do boju ruszyła Maria Kosecka nazwana przez Wilka "głupią babą". Jest to pokłosie tzw. "taśm Wilka" czyli zmontowanego materiału audio, który rzucony w przedostatnim dniu drugiej tury wyborów prezydenckich, miał zaszkodzić przeciwnikowi kandydatki PO i wygranemu z pierwszej tury Jerzemu Wilkowi.

"Wygłaszane pomówienia, zniesławienia i zniewagi pod adresem moim i mojego męża wyczerpują znamiona przestępstwa, którego dopuścił się Jerzy Wilk. Jednocześnie użyte wobec mnie epitety i obraźliwe określenia są niedopuszczalne w ustach osoby ubiegającej się o najwyższy urząd w mieście. W związku z tym zamierzam ta sprawę skierować w stosownym trybie na drogę postępowania sądowego".

Rację ma nowy prezydent Elbląga, że Maria Kosecka to głupia baba. Nawet dziecko widzi, że "taśmy Wilka" są zmontowane. Esbeckie metody wobec przeciwników politycznych muszą być wyjaśnione do końca.
Sąd będzie musiał odpowiedzieć na podstawowe pytanie: gdzie i u kogo jest taśma matka, czyli oryginalny nośnik. Ale to nie na sądzie będzie spoczywał obowiązek wyjaśnienia tego, tylko na powódce. Powódka będzie musiała dostarczyć do sądu oryginalną taśmę, ujawnić autora nagrania oraz pozostałych rozmówców (wyciętych lub wyciszonych przez autora taśm). Być może to ten wycięty z materiału rozmówca dokonał nagrania, moim zdaniem z kontekstu wynika, że jest to któraś z osób organizujących referendum. Bez oryginalnych taśm powódka narazi się wyłącznie na koszty, zmarnuje cenny czas sądu i wystawi siebie na pośmiewisko.

Tak na marginesie wspomnę, że to nie Wilk rozpowszechnił te taśmy, on miał paść ich ofiarą. Portal Elblag.net, który jako pierwszy rozgłosił istnienie tych taśm, powiązany jest z lokalnymi działaczami PO. "Taśmy Wilka" pierwotnie zostały umieszczone na You Tube przez osobę ukrywającą się pod nickiem "Marek Ar.", a dopiero potem jakiś "Życzliwy" lub "Zatroskany" dał znać portalowi. Wskazuje się też osobę Marcina Pszczółkowskiego,  członka elbląskiej PO i naczelnego portalu Elblag.net, który w roku 2011 pracował w sztabie wyborczym Elżbiety Gelert, jego żona zatrudniona jest w Urzędzie Miejskim.

Myślę, że pozew radnej Koseckiej, w obronie swojego dobrego imienia, bierze się z paniki, a panika jak wiadomo gorszą jest od faszyzmu.
Z niecierpliwością czekam na audyt finansów miejskich Elbląga. Kto wie czy światła dziennego nie ujrzą sprawki na miarę garniturów premiera, sukienek premierowej, win po 700 złotych za butelkę i sushi zjadanego prosto z pępka.

Wybrane osiągnięcia ekipy Nowaczyka (PO), a przy okazji radnej Koseckiej:

1. Powołanie bez konkursu Urszuli Kocięckiej na stanowisko dyrektora nieistniejącego i prawdopodobnie nigdy nie realizowanego Aquaparku, z pensją 6500 brutto miesięcznie.

2. Zgoda na sprzedaż, na rzecz Województwa Warmińsko-Mazurskiego, lokalu niemieszkalnego w budynku przy ul. Browarnej 79a w Elblągu. Lokal o rynkowej wartości 1 miliona zł. oddano za symboliczną złotówkę. Nie byłoby w tym nic dziwnego i nagannego gdyby nie fakt, że w lokalu tym mieści się siedziba Centrum Tańca “Promyk”, którym zarządzają radni PO – Antoni Czyżyk i Marek Kucharczyk

3. Wojaże Nowaczyka po Zjednoczonych Emiratach Arabskich, Chinach, Łotwie, Rosji, Szkocji i Niemczech w "poszukiwaniu inwestorów". Ostatnim celem podróży była Szwajcaria, którą zwiedzał w towarzystwie działaczy PO Czyżyka i Kucharczyka. Łącznie "poszukiwanie inwestorów" kosztowało Elblążan około 200 000 zł.
Na liście krajów brakuje Kataru, który jak wiemy słynie z inwestorów.

4. 2 przetargi, które dziwnym trafem wygrała firma MOP83 Pawła Jankowskiego kolegi Nowaczyka – na sprzątanie pomieszczeń Urzędu Miejskiego w Elblągu (wart bagatela 625 tys. zł) oraz na sprzątanie pomieszczeń Elbląskiego Parku Technologicznego (ceny nie ujawniono)

5. Inne sukcesy Nowaczyka i ekipy:
- podwyżka cen biletów ZKM (2011, 2012),
- podwyżka podatku od nieruchomości (2011),
- podwyżka opłat za wywóz śmieci (2011),
- podwyżka opłat za żłobki i przedszkola (2011),
- 100-procentowe podwyżki czynszów w ZBK (2012)

Jak widać z przytoczonych zaledwie paru przykładów są powody do nerwowości, a nawet histerii. Buńczuczne hasło "Idziemy po was !" rzucone w kierunku Białegostoku przez Ministra Sienkiewicza może nabrać innego znaczenia. "By żyło się lepiej" już było. Teraz czas na "Idziemy po was złodzieje, łapówkarze i kłamcy!"

www.nowaczykwatch.pl/

KOMENTARZE

 • -------------INWENTARYZACJA MIASTA ----------
  --JEST OKAZJA !!! koniecznie trzeba zrobić INWENTARYZACJĘ -co do kogo należy -ILE jest Polski jeszcze w Polsce !!
 • @
  ...heh co niektórym platfusom, będa niedługo puszczać zwieracze...he he he 5* pozdrawiam niepoprawnie
 • Nowy Ekran jest pro pisowski
  Większość obecnie udzielających się blogerów widzi Elbląg jako miejsce jakiegoś cudu! Nie wiem czym się ekscytować, skoro złodziei zmienili socjaliści, czyli kolejni hochsztaplerzy. Teraz wystarczy wyglądać propagandowych działań w wykonaniu podległych prezesowi Kaczyńskiemu ludzi oraz dodawać kolejne długi do budżetu. Wmawiajcie sobie co chcecie, ale PiS było kiedyś przy całkowitej prawdę mówiąc władzy i zdążyła stracić zaufanie do ludzi w zaledwie 2 lata, czyli pół kadencji. Zwalajcie to na służby etc., ale z tak wysokiego stołka tylko niepełnosprawnego można zrzucić. Pozdrawiam!

  PS. Zdanie o PiSie zmienię, kiedy pokaże, że naprawdę chce naprawy Polski i zacznie obniżać podatki. Rada ode mnie, kończcie z populizmem i weźcie się za to co najważniejsze.
 • @gallux
  Muszę przyznać, że dobrze to rozgryzłeś i podałeś nam na tacy.
  Prawdopodobnie Jan Harhaj mówi prawdę, że Platforma nie miała z tymi machlojkami nic wspólnego, mimo że to oni mieli z tego korzyść. Wiadomo, że za wszystkim stała ubecja, która jeszcze nie raz wkroczy do akcji starając się ratować tyłki wszelkiej maści bolszewikom.
  Czekam z utęsknieniem na największą bitwę o kolejne miasto, o Warszawę. To będzie jak bitwa pod Stalingradem. Mam nadzieję, że POlszewicy tam polegną i wtedy zacznie się ich totalny odwrót.
  Pozdrawiam niepoprawnie
 • @Bartekolo 19:07:12
  To nie jest artykuł o PiS, gdybyś tego jeszcze nie zdążył doczytać. Myślę, że mój blog nie jest skierowany do takich osób jak ty. Masz zbyt uproszczony, żeby nie rzec prymitywny, sposób postrzegania polityki.
 • @Bogdan 19:07:17
  Czołem zacny Bogdanie i ty szlachetny Trybeuszu
  Bój to będzie ich ostatni:-)
 • @gallux 19:18:18
  Cześć
  3. Wojaże Nowaczyka po Zjednoczonych Emiratach Arabskich, Chinach, Łotwie, Rosji, Szkocji i Niemczech w "poszukiwaniu inwestorów"
  Pan Nowaczyk , szukał inwestorów w ZEA, to są ci sami , których zagubił Tusk z Gradem , a oni tak chcieli inwestować w polskie stocznie.
  Efekty podobne.

  pozdrawiam
 • Ten zewnętrzny audyt, to jest to, co spędza sen ryżym gnomom w Polsce
  To tego się boją, kiedy wygra PiS, z tego strachu są zdolni do wszystkiego...
  Tak naprawdę, nie zdajemy sobie sprawy, w jakim strasznym położeniu finansowym jesteśmy. Jestem przekonana, że straszniejszym niż się największym pesymistom wydaje...
  Nie wiem, czy zwróciłeś uwagę, jak to się ma w całej UE. To brukselskie masońskie i banksterskie towarzystwo, z przerażeniem obserwuje, że są premierzy na Ukrainie, we Włoszech czy w Czechach gdzie premierzy idą, bądź pójdą do więzienia.
  Koniec czasów "nietykalnych".............
 • @gallux
  Świetna inwentaryzacja osiągnięć. Przydałby się taka w Warszawie. Pozdrawiam.
 • @Gallux
  Witaj

  Teraz to co napisałeś pomnóż przez tysiąc, albo i dwa, czyli przez wszystkie miejsca gdzie platfusy rządzą. To wszystko klony Sawickiej. Kręcone lody na pierwszym miejscu. W sumie miliardy przehulane i roztrwonione.

  Świetna robota.
 • Załozymy się ?
  Nic nie będzie.
  Złodzieje będą w spokoju konsumować nakradzione a skorumpowani , dyspozycyjni sędziowie będą ich wypuszczać.
  Posłuszni władzy prokuratorzy nadal będą patrzeć przez palce na wyczyny mafii a gnębić tych którzy chcą coś zmienić.
  Niemieckie i zydowskie media nadal będą robić Polakom wodę z mózgu.
  Władze pisowskie nadal będą oddawać Żydom to co już kilkakrotnie zostało im oddane.
  Polscy żołnierze nadal będą ginąć gdzie diabeł mówi dobranoc , za żydowskie interesy.
  Polski naród nadal będzie utrzymywany w stanie bezbronności, jak jest dziś, że gdyby OUN i UPA - nadal istniejące legalnie w Ukrainie, zechciały wymordować wszystkich Polaków w Polsce to zrobią to bez przeszkód.
  Zmieni się jedno - Polska będzie jeszcze mocniej podszczuwana przeciw Rosji, bo taką rolę ratlerka do obszczekiwania i szarpania za nogawki ma pełnić w interesie Usraela.
  Kiedy Usrael taktycznie dogada się z Rosją wtedy ratlerek dostanie kopniaka od swego usraelskiego pana i zostanie zagoniony do budy, do czasu aż znowu będzie potrzebny.

  Szykujcie kasę - te 65 mld USD dla żydowskich grandziarzy, bo Prezes będzie jeszcze bardziej spolegliwy niż Tusk (ach te "korzenie").
 • @Ptasznik z Trotylu 07:44:59
  Zgadza się!
  Niestety ale życie nie jest bajką.

  Pozdrawiam.
 • Więcej wiary koledzy
  Cało zło, źródło całego zła bierze się z grzechu pierworodnego III RP, a mianowicie braku dekomunizacji w sądach i prokuraturach.
  Udało się na Węgrzech (wysłanie starych czerwonych pająków na przyspieszoną emeryturę, to czemu ma nie udać się tutaj, w Polsce?
  Bez tego, powtarzam bez wysłania czerwonej nomenklatury do pierdla i na zieloną łączkę, nie będzie żadnej zmiany.
  Wie o tym Kaczor, wiedzą też tuleyopodobni. To o to toczy się gra. Bez radykalnych zmian w sądownictwie możemy zapomnieć o poprawie jakości władzy.
  Darz bór. Dziękuję wszystkim za udział w dyskusji.
 • E tam, czepiacie się Autorze.
  To po jakiego grzyba zostaje się wójtem prezydentem, premierem, ministrem, biskupem ( niepotrzebne skreślić ) jak nie można sobie pojeździć i podciągnąć się z geografii .

  A po co ma się kolegów żeby tak delikatne zajęcie jak sprzątanie biur oddać byle komu - jeszcze wyniesie jakieś kompromitujące dokumenty...

  Chyba nie rozumiecie w czym tkwi istota sprawowania władzy... :)
 • @Bartekolo 19:07:12
  " Nowy Ekran jest pro pisowski "

  Ale jaja... Czemu ja o tym dowiaduję się dopiero teraz ?...
 • @SpiritoLibero 12:52:47
  Ty ironizujesz, ale ja ci odpowiem poważnie. Otóż istota sprawowania władzy tkwi w jawności i przejrzystości podejmowanych decyzji. Każdy gminny grosz musi być wydany w interesie lokalnej społeczności.
  To prawda, że lokalne kacyki bez wstydu i umiaru korzystają z "przywilejów" władzy. Ale nam, chyba tobie też, zależy żeby tak nie było.
 • ?
  Nie rozumiem państwa zachwytu?

  Cieszę się z sukcesu pana Wilka w Elblągu, a najbardziej z tego, że od władzy nad tym miastem odsunięto prezydenta z nadania PO, jednak to PO nadal w samorządzie w tym mieście ma przewagę nad PIS-em, tam zasiadają również ludzie z SLD i PSL-u, i co z tym zrobicie?Aby zarządzać tym miastem?

  Dlatego pytam się was ludu pisowski, co z tym wszystkim uczynicie i dlaczego uważacie, że to wasze wielkie zwycięstwo, to dopiero wygrana jedna bitwa, która tak naprawdę o niczym jeszcze nie przesądza, tak jak nie decyduje o tym, czy pan Wilk będzie mógł rządzić w Elblągu, tak jak to obiecywał swoim wyborcom.

  Pozdrawiam.
 • @gallux 13:03:56
  Ironia była celowa. Myślę dokładnie jak Ty.
  Ale wiesz, że władza korumpuje. A władza absolutna to nawet absolutnie.

  Jestem zdania, że naprawę RP należy rozpocząć od wyłonienia nowych elit na poziomie lokalnym. Partie "jaśnie nam panujące" powinny odejść w niebyt. Im prędzej tym lepiej.
 • @ninanonimowa 17:39:50
  Tak to prawda, zobaczymy czy pan wilk naprawdę będzie chciał ujawnić korupcję, lichwę i zwykłe złodziejstwo obecne w tym mieście? Przecież będzie miał dostęp do odpowiednich dokumentów, będzie znał przychód i rozchód, będzie wiedział, gdzie były z budżetu miasta przekazywane pieniądze i na jakie cele oraz komu konkretnie.

  NIE MA INNEJ ALTERNATYWY dla PiS-u w Elblągu, jak ujawnienie korupcji, niegospodarności i złodziejstwa istniejące w tym mieście, to chyba pan Wilk ze swoimi ludźmi może uczynić i przede wszystkim ujawnić?
 • @SpiritoLibero 13:30:21
  Musisz jednak przyznać, że wieśmaki (zapłacone z własnej kieszeni) czy dorsz za 8.16, to nie to samo co z "Orbisem przez świat", gajerkami, sukienkami i winami po 700 za flaszkę.
  Okazuje się że za półtorej bańki zakupiono ponad 4 000 biletów na koncert Madonny. Bardzo, bardzo chciałbym poznać nazwiska tych szczęśliwców.
  Przecież w normalnym kraju ta lista powinna wisieć w Internecie, bo to były NASZE pieniądze, a nie Muchy czy Rostowskiego.

OSTATNIE POSTY

więcej

ARCHIWUM POSTÓW

PnWtŚrCzPtSoNd
 123456
78910111213
14151617181920
21222324252627
28293031   

ULUBIENI AUTORZY