Gorące tematy: Ryszard Opara: „AMEN” Zabójstwo Adamowicza Smoleńsk Zostań BLOGEREM! RSS Kontakt
Uwaga! Wygląda na to, że Twoja przeglądarka nie obsługuje JavaScript. JavaScript jest wymagany do poprawnego działania serwisu!
306 postów 4312 komentarzy

galanteria luksusowa

gallux - Stary moher. Jeden obraz wart jest 1000 słów. Trolle zagrodowe i kapitanowie dysydenccy niemile widziani, grozi wyśmianiem. Szaraki wchodzą na własną odpowiedzialność.

Żegnam was, już czas

ZACHOWAJ ARTYKUŁ POLEĆ ZNAJOMYM

Walka klasowa zaostrza się w miarę postępu budowy socjalizmu.

Administracja Nowego Ekranu w osobie Spirito Libero kojarzy mi się ze skeczem Kabaretu Pod Egidą pt. Szachy Personalne (link pod koniec). To mnie bawi. To również mówi mi, że choć osoby się zmieniły, to metody pozostają te same.

 

Na początku mojej obecności na Nowym Ekranie wydawało mi się, że biorę udział w większym projekcie, a mianowicie Polska wolna od PO.
Z czasem moja wiara malała, kolejne wtopy administracji nie wróżyły nic dobrego. Mówiłem sobie: nic to Maciek, wiadomo Internet, ludzie są różni, poglądy też, daj se na luz i rób swoje.

Po ostatniej wywrotce NE i dołączeniu do Klubu Dyletantów wydawało mi się, że znalazłem się w gronie osób czujących i myślących podobnie jak ja.

Nie pisałem artykułów "Dyletanci na Białoruś", "Prowokator", "Subiektywna parada kanalii", treści w nich zawarte były tak oczywiste, że pisanie o nich akurat na NE uważałem za stratę czasu i wywoływaniem bijatyki z podgatunkiem trolla zagrodowego.

Zarzucanie mi polonofobii traktowałem jak greps z trzeciorzędnej produkcji o słowiańskich zombie.

To ja zapoczątkowałem tematy "Ogrody Dyletantów" i "Sopockie klimaty". Starałem się odejść od tradycyjnej młócki i wnieść coś pozytywnego dla NE. Wydawało mi się, że bratnimi duszami, może nie równoległymi, ale również pragnącymi normalności na co dzień byli Iza, Kossobor, Sigma, Ewa Rembikowska, Trybeus, Andy 51 i jeszcze paręnaście osób.

Takie naparzanie się zarzutami o agenturalność, złą wolę i Bóg wie co jeszcze jest mi obce. Obce, bo ja mam własne, wykrystalizowane poglądy. Od nich nie odstąpię. To moja tarcza,

Żegnam Klub Dyletantów, co złego to nie ja. Od polityki w polskiej rzeczywistości uciec się nie da. Dla mnie każdy kto atakuje PiS jest moim przeciwnikiem. Wielu robi to z niewiedzy, wielu manipuluje i kłamie świadomie (etat), ale jest i taka część, która udaje, że się ze mną zgadza, nie robiąc nic żeby to potwierdzić. Ci są najgorsi.

Wolę zatem pisać na własne konto. Nie nadaję się do bycia członkiem Klubów. Zarówno Dyletantów jak i Gazety Polskiej.

Żegnam. Żegnam w poczuciu, że jestem za Polską dla Polaków. Że zły los niedługo odwróci się. Że mamy szansę. Że to od nas samych zależy, jak za jakiś czas spojrzymy na siebie samych i naszą rolę w tym co nastąpi. A nastąpić musi.

 

KOMENTARZE

 • @autor
  Doprawdy?

  To pod jakim nickiem teraz trollujesz?
  Bo nie wierzę, że dopiero będziesz zakładał...
 • @Maciej Piotr Synak 20:50:03
  Synak. Kiedy w końcu ujawnisz na tym portalu, że jesteś z UPR?
  Jakie: "Szukanie prawdy, to ciągłe poddawanie w wątpliwość... To podróż w nieznane... "? Przecież jesteś etatowym działaczem kanapowej partyjki:-)
 • @gallux
  Wydawałomi się że pewne teksty pisze się do Klubu Dyletantów, a pewne
  czysto informacyjne, doniesienia do odpowiednich działów.
  Czy coś ubodło Cię szczególnie ? W zasadzie selekcję czy tekst jest
  na poziomie podejmował autor sam, może z kimś konsultował, ja nie.
 • @gallux 20:54:07
  A co tu ujawniać???

  Na moim blogu można znaleźć odnośnik do strony UPR i tam też na tej stronie można mnie znaleźć.

  Więc co tu ujawniać?
 • @gallux
  Nic nie rozumiem, Gallu??? Coś się stało, poza agresją cepów? My to olewamy, psze Pana. Pobiliśmy się z cepami i teraz robimy swoje. Mamy sympatyczną osobność, którą sobie cenimy. U nas panuje całkowita anarchia, więc jak któreś z nas coś napisze - to na swoje konto. Stąd zabawny /choć wredny, iście fornalski/ jest ten cały atak cepów i wyzywanie od polonofobów, parchów etc.. Ale portal jest działką publiczną, gdzie człowiek cokolwiek publikujący jest narażony i na takie reakcje. No i te pytania znajomych: gdzie ty piszesz? Na wsi? ;) To nie jest miłe, ale nie ma w Polsce portalu, którego by nie zakładały służby. I przyjmij to za pewnik.
  Poza tym dzisiaj jest fatalna aura - człek jest zdołowany fizycznie.
  Idź do PGS na malarstwo z Lwowa. Ale tam jest zajebisty Brandt! /"Modlitwa w stepie"./

  Pozdrawiam Cię serdecznie, mimo, że różnimy się skalą miłości do JK.

  Daję 1* w ramach DEZAPROBATY dla Twojej decyzji. Gorszy dzień?
 • @gallux 20:54:07
  A poza tym:

  skoro się żegnasz, to się żegnaj i wio!
 • @cyborg 21:11:16
  Ubodło mnie zepchnięcie zakładki KD w niebyt.
  I wiesz co? Spodziewałem się tego. Tak to sobie wyobrażałem. Oczywiście znajdą się obrońcy, że nic się nie zmieniło. To ślepcy. Skoro jest inaczej, to wejdź na stronę KS tak jak to było do niedawna, z SG.
  Tak to widzę i to moje prawo. KD skończył się w obecnej formule. Nikt mnie osobiście nie pytał o zdanie, znaczy się, że miał mnie i moje zdanie w dupie.
 • @
  ..".Że zły los niedługo odwróci się"...niestety nie odwróci się ...służby jak nigdy penetrują internet i wysyłaja trolli...my się wqurwiamy na siebie, jest dezinformacja i trolling...a wszystko po to, aby jednak zburzyć wizję silnej Polski...pisanie o patriotyźmie na Neonie jest teraz bez sensu...co jakiś czas wywalają notki, żeby nie narodziło się coś patriotycznego...haos, to najlepsza broń przeciw patriotom i co gorsza skuteczna ...rozumiem Twoją decyzję ...Kurnik dogorywa...pozdrawiam niepoprawnie
 • @gallux 21:24:07
  Witaj, ja Ciebie rozumiem. Nie tylko Ciebie nikt nie pytał o zdanie. Mnie również. I nikogo chyba, z tego co wiem. Pisałem wiele razy na ten temat, np.:

  http://gallux.neon24.pl/post/98360,do-jazgdyni#comment_858733

  http://gallux.neon24.pl/post/98360,do-jazgdyni#comment_858728

  http://nathanel.neon24.pl/post/98397,tajemnice-indoktrynacji#comment_858938

  http://57kerenor.neon24.pl/post/98469,a-propos-zakladki-rozwinietej#comment_860063

  - To nikogo z Redakcji nie obchodzi.

  Trudno pojąć czy to partactwo czy celowe działanie. Ja mam podobne menu na swoim blogu. Jak mi SpiritoLibero zwrócił uwagę - zmieniłem to w ciągu dwóch minut...

  Od kilku miesięcy, jak jestem na tym portalu dokonuję coraz ciekawszych odkryć. Obecnie wiem dość dobrze z kim mam tu do czynienia. Przede wszystkim z żadną narodowo-katolicką prawicą nastawioną patriotycznie, a taki miał być w deklaracji Ryszarda Opary, i w moich marzeniach ten portal. Ech!
 • @Mind Service 21:51:52
  wszyscy narodowcy - katolicy odwołujecie się do KRK. Proszę o odpowiedź na zwykłe pytanie. W jaki sposób przysługuje się obecnie kościół katolicki dla narodowej sprawy polskiej? Proszę o przykłady wstawiania się zwierzchników kościoła w Polsce za Polakami, a przeciwko skundlonej antypolskiej władzy. Jeśli ludzie będą widzieli , że kler jest za nimi, to z pewnością KRK nie zginie. Póki co gra w jednej drużynie z naszymi oprawcami.
 • @zadziwiony 22:24:56
  Po co tu teraz trollujesz? Jak chcesz wiedzieć to włącz sobie Google, poszukaj, poczytaj to będziesz wiedział. Napisz artykuł na ten temat, także w czym masz wątpliwości - to z chęcią podyskutuję z tobą.

  A w skrócie Kościół Katolicki w Polsce, to kręgosłup moralny, podstawa tożsamości narodu, jego siła i moc, identyfikacja zdecydowanej większości Polaków, platforma do budowania jedności, miłości, sprawiedliwości społecznej, gospodarczej. Kościół Katolicki stoi w centrum naszej Łacińskiej Cywilizacji. To dorobek naukowy, kulturalny. Oparcie dla rodziny...

  Mało ci?

  Ja wiem, że większości na tym portalu to przeszkadza. Ale wg mnie tacy nie są prawdziwymi Polakami i patriotami.
 • @gallux 21:24:07
  Merytorycznie masz rację ! Dzieje się źle. W dodatku nie bardzo wiadomo
  w którym kierunku to idzie. Mnie (myślę że nam) nie podoba się że wybierasz taką formę protestu.
  Wszyscy jesteśmy ogłupiali po zniszczeniu marki na którą pracowaliśmy,
  kpinach że na nią pracowaliśmy, zniszczeniu algorytmu portalu*, zniszczeniu
  wyglądu i utajnieniu spisu blogerów.

  * pewnie rozwinę w notce (jak mi się jeszcze będzie chciało pisać).
 • gallux
  Macieju, podobnie jak Ty jestem Polakiem i pisowcem, nie rozumie Twojej decyzji. To cytując klasyka , że jesteś ostry jak brzytwa, to nie wada to zaleta. Ja podobnie jak Ty nie piszę dla nikogo , ale piszę dlatego , że odczuwam taką potrzebę, potrzebę podzielenia się z innymi swoimi przemyśleniami i uwagami. Te ponad 190 tys. wejść na Twój profil znaczy , że internauci chcą Ciebie czytać. Zanim podejmiesz ostateczną decyzję, proponuję spotkanie w najbliższym dogodnym dla nas terminie w składzie , ja, Ty i jazgdyni. A przytyczki traktuj słowami Egipcjanina Sinuhe , " mowa ich jest jak brzęczenie much ".

  Pozdrawiam
 • @Autor
  Wczoraj to przeczytałam i zrobiło mi się bardzo przykro. Ponieważ mam taką zasadę, aby przykre wiadomości zawsze przespać piszę dzisiaj.

  Dobrze napisał Ci Andy. Nie wziąłeś pod uwagę czytelników. Oni chcę czytać Twoje notki. Jako Pisowiec jesteś na niezbyt przyjaznym gruncie i to było godne podziwu. Ta Twoja stałość i wierność swoim ideałom. Dlatego uważam, że powinieneś zostać. Powinieneś przyjąć propozycję spotkania. Popatrz na Jarosława. Bez przerwy dostaje jakieś ciosy i nie poddaje się. Mam nadzieję, że panowie z Gdyni Cię przekonają do pozostania.

  Ponieważ piszę o "Titanicu" to proszę przypomnij sobie film Camerona. Ja zapamiętałam tam pewien dialog i go Tobie dedykuję.

  "Jack powiedział do Rose:
  Musisz wyświadczyć mi przysługę. Obiecaj mi, że przeżyjesz, że się nie poddasz, choćby nie wiem co, choćby zabrakło nadziei, obiecaj mi to to teraz Rose. Nigdy się nie poddasz."

  "Rose była w strasznej sytuacji, złożyła zobowiązanie Jackowi słowami:
  Nigdy się nie poddam."
 • To smutna
  i niezrozumiała decyzja, którą podjął pan autor, który jako nieformalna prawa ręka nieformalnego wodza pokemonów (ups! dyletantów) wiele dobrego uczynił dla tego klubu co z pewnością nie zostanie mu zapomniane a co widać z komentarzy oddanych przyjaciół, którzy go dzielnie wspomagali w bogoojczyźnianym dziele zapisowania naszej biednej Ojczyzny co jest działaniem o tyle kuriozalnym, że sam JarosławPolskęZbaw do objęcia władzy zbytnio sie nie pali co dobitnie pokazał przekazując władzę ryżemu z Sopotu dlatego więc proszę się nie przejmować obecną jasną polityką NEon24.pl bo pan OberViceNadRednacz Spyrito Wolny pewnie niedługo zostanie przez pana Oparę odstrzelony i znowu nastaną dobre czasy dla pokemonów (ups! dyletantów) i dla budowania silnej, pisowskiej Polski wysyłającej mięso armatnie na jedynie słuszne syjońskie wojny, których jeszcze do stoczenia trochę zostało w imię starotestamentowych współbraci.

  Pozdrawiam z psiej budy
 • Wolisz zatem pisać na własne konto, Galluxie ? To pisz...
  Możesz pisać na własne konto i wstawiać swoje teksty również tutaj.
  Skoro rozczarowałeś się Klubem Dyletantów, to pisz w innych rozdziałach.
  Teraz jest ważny czas dla Polski. Również jestem pisiorem, ale nie potrafię w sposób tak przejrzysty, ostry i celny, demaskować bezwzględnych durniów, którzy próbują się wypromować na swoich durnych pomysłach politycznych.
  Wszystkie te rednacze i wice, są tylko w swoim mniemaniu jakimiś decydentami.
  Portale tworzą blogerzy, dobre portale dobrzy blogerzy.
  Ty jesteś kimś takim....

OSTATNIE POSTY

więcej

ARCHIWUM POSTÓW

PnWtŚrCzPtSoNd
 123456
78910111213
14151617181920
21222324252627
28293031   

ULUBIENI AUTORZY